سلولیت

با LPG به جنگ سلولیت ها بروید

سلولیت

سلولیت نوعی از چربی است که عموما در خانم ها شاهد بروز آن هستیم. این نوع از چربی عمدتا در نواحی نا متبوعی مانند ران ها ، باسن و شکم بروز پیدا می کند. امروز در دایت پدیا به بررسی علل بروز سلولیت و بهترین راه های مبارزه با‌ آن میپردازیم.

 

 سلولیت چیست و چگونه به وجود می آید:

صرف نظر از دلایل هورمونی و ژنتیکی که بر روی ظاهر سلولیت تاثیر دارند. سلولیت تجمعی از چربی (سلول های هایپودرمیک) واحتباس آب در اطراف آن است.با بزرگ شدن سلول های چربی قلاب های اتصالی این سلول ها با بافت های زیرین در جای خود باقی.

مانده و ظاهری شبیه پوست پرتقال دارای فرورفتگی های ریز یا درشت ایجاد می گردد. با گذشت زمان رشد سلول های چربی و احتباس آب سبب کاهش جریان خون در این ناحیه شده و در. بعضی موقع ناحیه سلولیتی دردناک نیز می باشد.

 

چرا خانم ها بیشتر از مردان دچار سلولیت می گردند؟

دلیل اصلی این تفاوت پاسخگویی متفاوت بافت چربی در دوجنس به افزایش سایز سلول های چربی می باشد. در خانم ها افزایش سایز چربی به صورت عمودی بوده و دیواره های بافت همبند و متصل کننده سلول ها.

در آن ها ساختاری عمودی دارد. بر عکس در مرد ها این ساختار به صورت ضربدری و مورب می باشد.پس افزایش سایز سلول های چربی در خانم ها سبب ایجاد ساختاری کیسه شکل شده که توضیع نا همگون چربی.همراه با فرورفتگی را توجیه می کند.

illustration-Homme-Femme

                               بافت چربی

 

چگونه سلولیت را نابود کنیم ؟

افرادی که دچار چاقی موضعی هستند حتی تحت رژیم های لاغری و ورزش های سنگین علی رغم کاهش وزن یا.کاهش چربی کل بدن شاهد ادامه حضور سلولیت هستند. یکی از دلایل عمده آن خونرسانی کم به بافت سلولیت و.مقاومت آنها به کاهش سایز و اندازه می باشد.

متد وکیوم LPG سبب افزایش خون رسانی به بافت مورد نظر شده و احتباس آب ناحیه مورد نظر را از.بین می برد. نحوه عملکرد آن بدین صورت است که با کشیدن بافت سلولیت به داخل پروب دستگاه به وسیله مکش هوا جریان.خون و لنف ناحیه سلولیتی افزایش یافته و آزاد سازی چربی ناحیه تحت درمان به وضعیت عادی و چه بسا.بیشتر تغییر می یابد.

نکات:

  • رعایت رژیم غذایی تحت نظر فرد متخصص و ورزش. در طول درمان وکیوم LPG سبب به مصرف رسیدن چربی های.آزاد شده و جلوگیری از تجمع نامناسب آنها در بدن می گردد.
  • افراد مبتلا به بیماری های خاص بهتر است از این درمان اجتناب کنند.
  • از انجام درمان در مراکز غیر مجار ، فاقد پزشک و دستگاه های نامتعارف جدا خودداری نمایید.
  • همراهی متد های کویتیشن و آر-اف سبب چندین برابر شدن تاثیرات وکیوم LPG می گردد.

 

Article written by سجاد سالارکیا

متخصص تغذیه و رژیم درمانی شماره نظام پزشکی ت-۵۶۴۴ دانشگاه علوم پزشکی تهران

Be the first to comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

! Instagram